Čí ty jsi, Alíši?

Mé občanské jméno je Alena Střelečková. Alishi je jméno zkrácené pro účely plakátu, ale pořád jsem to já, moje hudba, texty, písně, to jen na vysvětlenou, abyste nemysleli, že se jako nějak schovávám 🙂

Už delší dobu o sobě vím, že hranice jakéhokoliv hudebního žánru mi budou vždycky malé. Jestli mi chcete dát nějakou nálepku, budu ráda, když tomu budete říkat „asi folk“, protože to je něco, z čeho jsem se zrodila. Pocházím totiž z Českých Budějovic, kde byla trampská, folková a country muzika odjakživa doma. JO, a taky bluegrasss-sss-sss.

NO a když se narodíte s folkovým hlasem a cítěním, tak je vám houby platné, že jste celoživotní milovník big beatu, dunivé basy a šlapající rytmiky. A to se přesně stalo mně, proto dovoluji své hudbě přesahy, kam až to sama dovolí. V příbězích o lidech, místech a nevšedních dnech vždy hledám naději a humor, někdy chci spatřit pravou tvář skutečnosti, ale asi nejvíc ze všeho toužím předávat svou místy až euforickou radost a úžas z objevování světa, lidí, vztahů a vůbec života, kterého se snad do smrti nenabažím.

 

Alena Střelečková - Alishi
Alena Střelečková – Alishi

 

Paní, neviděli jsme se už náhodou někdy?

Ptáte se, jestli už jste mě náhodou někde neviděli? Inu, možné to je – na tuzemských folkových festivalech s duem Al Boss, s roztomilými zrzkami v triu Ginger, v profesionální show na evropských pódiích s kapelou Country Sisters anebo s kapelou Alishi & Mišmaš (2012-2016).