Nezařazeno, Novinky, Reportáže

Moje vášnivá jízda rokem 2023

Ano, je to vášeň, a to pořádná. Když pominu, že se mi v noci zdá o kytarách, do kterých se umím zamilovat hodně vášnivě, na vystoupení jsem za vámi v loňském roce neváhala ujet více než 7 500 kilometrů, převážně autem, a koštovalo to více než 50 vystoupení. 🚗  Koncerty byly rozmanité, každý měl své vlastní kouzlo, na každém ojedinělá atmosféra. Nejraději vzpomínám na letní koncerty pod širým nebem, ach, už aby tady zase bylo léto. Nesmírně příjemná setkání přinesly koncerty na konci roku, jako třeba ten na Dominikánském náměstí v Brně v rámci Brněnských Vánoc nebo v Hodoňovicích nedaleko Frýdku-Místku. Vážím si pozvání na slovutné festivaly, jako třeba ten v Bystřičce (Starý dobrý western) anebo v Telči (Prázdniny v Telči). Děkuji pořadatelům akcí v roce 2023 za pozvání a za důvěru a ze srdce děkuji vám, kteří na tyto akce chodíte a držíte kulturu nad vodou.

Moje hraní po domovech seniorů

Dalších asi 1 100 kilometrů jsem urazila za „mými“ babičkami a dědečky v seniorských domech. Dám k dobru jednu půvabnou historku. Balím po vystoupení, motám kabely, všichni senioři už odešli do svých pokojů, jen jeden poslední dědoušek se tiše šourá místností. Když přijde ke mně, povídá: „Tak nepřišel.“ „Kdo nepřišel?“ já na to. „No ten muzikant nepřišel.“ Podívala jsem se na svou scénu. Stála tam židlička, stojan s mikrofonem a na stojánku opřená kytara. Opravdu to trochu vypadalo, jako by tam někdo chyběl. „Ale to jsem přece hrála já, já jsem tu měla vystoupení.“ Ten pán mě pobavil a dojal zároveň. Více k tomu netřeba, takové ty koncerty prostě jsou a já je mám ráda zrovna takové.

V roli moderátorky

Své koncerty si samozřejmě moderuji odjakživa, ale rétoriku jsem doopravdy začala objevovat, až když jsem v roce 2022 začala provázet v našich Sloupsko-šošůvských jeskyních. Kdo mě zná, ví, že ráda mluvím, takže mě to hodně chytlo. Je mi velkou ctí, že mám tu čest letos v létě moderovat už potřetí krásný Country Festival na Farmě Vysoká. V roli moderátorky se letos objevím ještě na jedné letní akci. Děkuji za tuto příležitost k osobnímu růstu a těším se, že pozvánek k moderování bude dále přibývat.

Jako členka dámské partičky Country Sisters

V uplynulém roce jste mne mohli opět potkat s touto půvabnou partičkou jménem Country Sisters, kde jsem si po 10 letech opět zahostovala, zazpívala svoje oblíbené hitovky jako Achy Breaky Heart nebo Tulsa Time, zahrála jsem si opět Johnny B. GoodeGood Golly, Miss Molly, zatrsala, zahrála trošku toho country rock-n-rollu, a hlavně jsem toho zase spoustu zažila. 🤩 V téhle kapele nebyla nikdy nouze o cestování, zážitky a legraci. Možná, že mne na pódiu v bílých kozačkách a s bílým stratocasterem letos ještě potkáte, to se nechám i já překvapit.

Na vlnách rádia i televize

V září mě vybrala TV Noe jako finalistku 2. ročníku soutěže Zahrada písničkářů. Ve Farské zahradě v historickém jádru Ostravy zahrálo 6 písničkářů a duí. Všechny recitály, které jsou mimochodem velmi zajímavou a pestrou mozaikou současného folku s mnoha přesahy, se budou ještě vysílat v televizi. „Můj“ díl by se měl vysílat začátkem února. Jsem zvědavá, jak se vám to bude líbit, na mne to teď zpětně úplně dýchá tou atmosférou pozdního léta. Součástí pořadu je i rozhovor a musím říct, že jsem toho na sebe vyklopila celkem dost, moderátor byl připravený a kladl mi velmi záludné otázky (zábavné pro mě, takové souvislosti bych ani snad sama neviděla). Musím říct, že celá TV Noe je vážně skvělá parta moc příjemných lidí a profíků a moc děkuji za pozvání. Na podzim jsem si zajela taky do Prahy a poskytla rozhovor Radiu Folk. Rozhovor vedl Pavel Pešina, pořad se jmenoval Muzikantskej bar a též to bylo velice příjemné setkání.

Natáčení alba v plném proudu

S novým rokem pokračujeme ve studiu Karla Macálky v natáčení mého prvního dlouhohrajícího alba. Muzikanti žhaví dráty, nejen Béda, ale rovných 8 lidí v tom je namočených, můj kamarád, hudebník Karel Macálka nahrává a poslouchá a to celé ještě mnohokrát dokola a já taky a ještě budu zpívat, to se dělá až ke konci. Album bych pro vás fyzicky měla mít v průběhu března, pokud vše dobře půjde!

🐉 Milí přátelé, PŘEJI VÁM HODNĚ ZDRAVÍ A RADOSTI DO NOVÉHO ROKU. Čeká nás prý rok Draka a bude se toho hodně dít. Těším se na další cesty za vámi. Pokud byste chtěli, abych zahrála na vaší akci, nebo ji moderovala, dejte mi vědět, kontakty jsou aktualizované a novinky najdete také na všech kanálech mých sociálních sítí.

Brzy na viděnou!

Vaše Alishi 🎸