Kdo jsem?

Jsem písničkářka ve stylu folk/country crossover. Mé občanské jméno je Alena Střelečková.

Kdybyste mi chtěli dát nějakou nálepku, budu ráda, když tomu budete říkat „asi folk“, protože to je něco, z čeho jsem se zrodila. Pocházím totiž z Českých Budějovic, kde byla trampská, folková a country muzika odjakživa doma. JO, a taky bluegrasss-sss-sss. Pak jsou tu ale další žánry, které do své hudby ráda zvu.

Miluji poetiku. Ráda hledám krásná slova, krásné melodie a to vše mezi tím.

Na country se mi líbí hlavně přirozenost a optimismus. Country je zábava, domov. Na blues miluju, že ať děláme, co děláme, stejně jednou všichni skončíme pod drnem, tak proč teď nebýt k sobě upřímní. Trochu vykořeněnost, protipól. Zkusit se trefit slovy. Carpe diem. Na bluegrassu se mi zase líbí zpěvnost, melodika, vokály a taky svižnost, protože, co si budeme povídat, život je krátkej a hezkejch písniček je hodně. Ráda poslouchám i lecjaký bigbít, ať už zahraniční nebo domácí, protože ve mně zkrátka rozehrává úplně jiné struny než vše ostatní.

A tak dovoluji své hudbě přesahy, kam až to sama dovolí. V příbězích o lidech, místech a nevšedních dnech vždy od přírody hledám naději a humor, někdy trochu odkrývám pozlátka a snažím se dojít na dřeň, ale asi nejvíc ze všeho toužím předávat svou místy až euforickou radost a úžas z objevování světa, lidí, vztahů a vůbec života, kterého se snad do smrti nenabažím.

 

Alena Střelečková - Alishi
Alena Střelečková – Alishi

 

Paní, neviděli jsme se už náhodou někdy?

Ptáte se, jestli už jste mě náhodou někde neviděli? Inu, možné to je – teď vystupuji sama s kytarou, ale dříve jste mne mohli vidět třeba na tuzemských folkových festivalech s duem Al Boss, s roztomilými zrzkami v triu Ginger, v profesionální show na evropských pódiích s kapelou Country Sisters anebo s kapelou Alishi & Mišmaš (2012-2016). A pokud je vám povědomý můj hlas, ale tvář nikoliv, tak tuším matně, že na Country radiu ještě stále zní dvě moje písně, Tady jsem to jáTo víš